Інтегрована система
електронної ідентифікації
ID.GOV.UA

ID.GOV.UA це


Інформаційно-телекомунікаційна система, яка призначена для технологічного забезпечення зручної, доступної та безпечної електронної ідентифікації та автентифікації користувачів цілодобово сім днів на тиждень.

Доступні послуги
Перевірка підпису

Щоб отримати інформацію про усі накладені підписи, просто перетягніть підписаний документ у віконце в браузері.

Підпис файлів

Тут ви можете підписати документ за допомогою електронного підпису.

З нами співпрацюють
7

Схем електронної ідентифікації

23

Надавача електронних довірчих послуг

22

Надавача послуг BankID

3

Надавача послуг MobileID

203

Системи для автентифікації

110

Систем для створення та перевірки кваліфікованого електронного підпису (КЕП)

Як підключитися
Щоб підключитися до ID.GOV.UA вам необхідно заповнити необхідні документи, підписати їх за допомогою КЕП та відправити нам.
 

Питання та відповіді

Інтегрована система електронної ідентфкації - це :
1. Інформаційно-телекомунікаційна система, яка призначена для технологічного забезпечення зручної, доступної та безпечної електронної ідентифікації та автентифікації користувачів цілодобово сім днів на тиждень.
2. Швидкий спосіб реалізації сервісу автентифікації користувачів Ваших систем. При цьому Вам не потрібно піклуватись про оновлення програмного забезпечення сервісу автентифікації та підключення нових засобів електронної ідентифікації, які з'являються на ринку України.

Захист інформації в ІСЕІ здійснено шляхом побудови та впровадження комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю відповідно до вимог законодавства у сфері технічного та криптографічного захисту інформації. Захист персональних даних користувачів в ІСЕІ гарантовано.
Атестат відповідності Системи зареєстрований в Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2018 № 18213.

Власником ІСЕІ є держава в особі Міністерства цифрової трансформації України.
Володільцем інформації, що обробляється в Системі, є Міністерство цифрової трансформації України. Технічним адміністратором є державне підприємство "ДІЯ".

Клієнтами ІСЕІ є власники інформаційних систем, надавачі електронних довірчих послуг та постачальники послуг електронної ідентифікації.

Порядок підключення до ІСЕІ розміщено у розділі "Інформація про підключення".
Необхідно зробити три простих кроки для підключення до ІСЕІ:
1) Ознайомитись з умовами Договору про приєднання до інтегрованої системи електронної ідентифікації.
2) Заповнити та підписати за допомогою кваліфікованого електронного підпису Заяву про приєднання та відправити її на електронну адресу contract@id.gov.ua.
3) Отримати необхідні інструкції від Технічного адміністратора ІСЕІ щодо підключення.

Це кваліфікований сертифікат електронної печатки юридичної особи - власника інформаційної системи. Відмінна його різниця між сертифікатами працівників юридичних осіб (фізичних осіб) та, що у сертифікаті електронної печатки юридичної особи зазначені відомості виключно про найменування та код за ЄДРПОУ юридичної особи, а також у "Параметрах сертифіката" проставляється відмітка "Цифрова печатка".
У Заяві про приєднання до договору необхідно зазначити серійний номер сертифіката шифрування електронної печатки (Протокол розподілу ключів) юридичної особи по типу 3ed5083160dbc59b040000006310060042b30f00.

Так. Проте персональні дані не публікуються, захищені належним чином та використовуються ІСЕІ лише за безпосереднім призначенням та згідно Закону України «Про захист персональних даних». Приміром, у разі використання послуги BankID підтверджується передання банківською установою ваших персональних даних (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, ідентифікаційний номер, адреса реєстрації, номер телефону, адреса електронної пошти, скан-копія паспорта та ідентифікаційного номеру) до сайту установи, на якому обранаідентифікація/верифікація/реєстрація через сервіс BankID НБУ.

Електронний підпис (ЕП) дає змогу підтвердити цілісність електронного документа та ідентифікувати підписувача. Це аналог власноручного підпису. ЕП і електронний документ є надзвичайно зручними, ефективними і надійними засобами роботи із задокументованою інформацією в електронному вигляді.
ЕП забезпечує достовірність і цілісність інформації, викладеної в документі, а сам електронний документ гарантує, що підписант має право на підписання документа і згоден з тим, що він підписує. Паперовий носій не забезпечує таких зручних інструментів. Безумовно, можна, приміром, перевірити звичайний підпис, провівши графологічну експертизу, однак для цього будуть потрібні час, зусилля і ресурси, тоді як при роботі з електронним підписом ці процедури здійснюються онлайн. Звісно, ЕП не забезпечує тієї гнучкості при обробленні інформації, яку дає папір, але при цьому дає зручні механізми роботи і контролю, практично виключає можливість підробки і проведення операцій "заднім числом".

Файловий носій – це спеціальний файл, який містить ваш особистий ключ. Зазвичай цей файл має назву Key-6 з розширенням *.dat (зустрічаються також розширення *.pfx, *.pk8, *.zs2, *.jks).

Для того, щоб скористатись файловим носієм на id.gov.ua вам необхідно зчитати ключ обираючи розділ "Файловий":
1. Обрати зі списку свого надавача електронних довірчих послуг – суб’єкта, до якого ви зверталися для отримання електронного підпису.
2. Завантажити із зовнішнього носія чи власного комп’ютера файл з вашим особистим ключем.
3. Вказати пароль доступу до особистого ключа у відповідному полі.

Токен - це спеціальний апаратно-програмний пристрій, який захищає особисті ключі від копіювання чи зміни зловмисниками. Токен може мати форму USB-пристрою або у формі смарт-картки (картки з чипом). Прикладами токенів є пристрої Алмаз-1К, Кристал-1 тощо.

Для того, щоб скористатись токеном на id.gov.ua вам необхідно зчитати ключ обираючи розділ "Токен":
1. Підключити ваш токен через USB-порт (якщо у вас токен у формі USB-пристрою) або скористатися спеціальним зчитувачем інформації (якщо у вас токен у формі смарт-картки).
2. Обрати зі списку свого надавача електронних довірчих послуг – суб’єкта, до якого ви зверталися для отримання електронного підпису.
3. Зі списку токенів обрати тип пристрою, який ви хочете використати.
4. Вказати пароль доступу до особистого ключа у відповідному полі.

Якщо ваш особистий ключ зберігається за допомогою стороннього сервісу (зберігання у захищеному хмарному сховищі), то для зчитування ключа необхідно на id.gov.ua обрати розділ "Хмарний" та обрати свого надавача зі списку і пройти авторизацію у його системі.

MobileID – послуга електронної ідентифікації та кваліфікованого електронного підпису, яку надає оператор мобільного зв’язку. Ця послуга передбачає, що особистий ключ записується безпосередньо на спеціально призначену для цього SIM-карту.

За більш детальною інформацією щодо можливості надання цієї послуги ви можете звернутись до вашого оператора мобільного зв’язку.Щоб авторизуватися на сайті id.gov.ua за допомогою MobileID, вам необхідно:
1. Обрати вашого мобільного оператора.
2. Ввести ваш номер мобільного телефону.
3. Підтвердити вхід або підпис за допомогою пін-коду, який ви створили ще при підключенні послуги.

Громадяни України, які є власниками ID-картки (паспорта громадянина України у формі картки), мають можливість отримати послугу з внесення особистого ключа кваліфікованого електронного підпису на безконтактний електронний носій (чип) ID-картки.
Звертаємо вашу увагу, що ID-картки автоматично не містять у собі особистий ключ. За більш детальною інформацією щодо надання цієї послуги ви можете звернутись до територіальних підрозділів ДМС.

У разі наявності відповідного пристрою для зчитування інформації з чипа ID-картки, ви можете автентифікувати себе на id.gov.ua ступним чином:
1. Оберіть зі списку відповідний тип пристрою для зчитування.
2. Зчитайте особистий ключ з безконтактного електронного носія (чипа).
3. Вкажіть у відповідному полі персональний ідентифікаційний номер (ПІН2), який ви самостійно вводили при отриманні ID-картки.

Ні. Система об’єднує всіх надавачів послуг електронної ідентифікації та призначена для технологічної сумісності, уніфікованої та безпечної інтеграції схем електронної ідентифікації (електронний підпис, BankID, MobileID) з прикладними системами сторонніх розробників та веб-порталами електронних послуг органів влади, приміром, Національною електронною системою охорони здоров’я – eHealth або Урядовим порталом, який є єдиною точкою входу до електронних адміністративних послуг.